نقد و بررسی انیمیشن پاگنده(smallfoot)

آذر ۲۴, ۱۳۹۷
719 بازدید
2 دیدگاه

افسانه یتی یا همان پاگنده (smallfoot) از دیرباز نقل داستان ملل بوده است. موجودی سفید پشمالو، قد بلند و پاهایی گنده که در مناطق دور افتاده شمال آمریکا در کوه های راکی و یا دریاچه های بزرگ زندگی میکند. پاگنده یا یتی در انیمیشن های متعددی از جمله شرکت هیولاها حضور داشته است. اما این بار با نگرشی جدید از این افسانه یک انیمشین ساخته اند. نگرشی از مجموعه ای از پاگنده ها که در یک شهر تقریبا متمدن با قوانین خاص دور هم زندگی میکنند. قوانینی که روی لوح های سنگی حک شده اند و یکی از آن قوانین، انکار وجود پاکوچک ها یا همان انسان هاست !!
داستان از زندگی پاگنده ای به نام‌ میگو آغاز میشود که قوانین شهرش و زندگی برای اون آنقدر لذت بخش است که دوست ندارد شکی به قوانین سنگی شهرش داشته باشد و اجازه هیچ گونه سوال پرسیدنی راجب اطرافش به خود نمیدهد.‌ اما داستان از آنجایی جالب میشود که میگو به طور اتفاقی یک پا کوچک ( small foot) یا انسان میبیند و اولین تردید و شک به دلش می افتد و برای اثبات حرفش ،به کمک میچی دوستش و انجمن شواهد پا کوچک در جست و جوی پاکوچک می افتند‌.
روند داستانی جالب و لطیف است.

برای اولین بار روی دیگر سکه ای را میبینید که همیشه خودمان از آن به عنوان افسانه پاگنده ها یاد میکنیم.


اغلب ما فکر میکنیم انیمیشن ها مناسب کودکان است، اما پا کوچک علاوه بر نماها و جذابیت هایی که بدای کودکان دارد مفهوم‌ بسیار عمیقی را برای بزرگسالان به همراه دارد ، که بعد از دیدن این انیمیشن به شدت در فکر فرو خواهید رفت.
قدرت جامعه سیاسی دنیا روز به روز به دنبال پنهان کردن حقایق و سرکوب کردن سوالات متعدد مردم هستند و میخواهند مردم را با یکسری قوانین کلی اداره کنند و مردم‌ نیز باید بی چون و چرا از قوانین اطاعت کنند و کسانی که قوانین را زیر سوال ببرند به آنها انگ دیوانه بودن و ضد جامعه بودن نیزنند یا از جامعه ترد و تبعید خواهند شد. انیمیشن به خوبی و به درستی تمامی این مشکلات و معضلات را پوشش میدهد‌ و به درستی به ما می آموزد که همیشه قوانین و حقایقی که به ما میگویند لزوما درست نیست و باید خودمان تحقیق کنیم و تفکر و سوال کنیم.

گاها این قوانین و حقایق دروغین ممکن است به صلاح مردم باشد ولی پنهان کردن آن چه حقیقت است هیچ‌گاه کار درستی نیست و باید با مردم روراست بود و مشکلات را باید شناخت و به دنبال راه چاره گشت و پاک کردن صورت مساله و ایجاد خفقان راه درستی نخواهد بود.
میگو شخصیت اصلی در داستان به عنوان فردی نشان داده میشود که همیشه طابع قوانین بوده و شکی به خود راه نمیداده اما با دیدن اولین تفاوت بذر شک در دل اون کاشته میشود و باعث میشود به فکر فرو رود و متوجه تضاد ها شود و از خود سوال هایی بپرسد.
از طرفی انیمشین به معضلات و آثار مخرب شبکه های اجتماعی نیز اشاره میکند که میتواند انسانی که دارای اخلاق انسانی بوده را تبدیل به کسی کند که برای بازگردادن شهرتش حاظر است دست به هرکاری بزند.
انیمیشن تم موزیکال دارد و بارها شاهد آواز خواندن شخصیت های اصلی هستیم. آهنگ ها بیشتر دلنشین و زیبا هستند و میتوانند به راحتی شما را مستعد برای دانلود کردن ترک های انیمیشن کند.
انیمیشن خیلی زیبا و با دقت در بخش تصویرسازی عمل کرده است و سعی کرده است شخصیت پردازی خوبی انجام دهد و نشان دهد همه ما دو بخش خوب و بد داریم و لزوما نباید یک شخصیت کاملا منفی در داستان وجود داشته باشد و گاهی محاسبات شمارا در هم میزند.

در انتها دیدن این انیمشین پیشنهاد ویژه ی من است و به این کار امتیاز ۹ از ۱۰ را میدهم.

ممکن است علاقه مند باشید

ترفند های جالب گوگل
رسانه های اجتماعی
اشتراک گذاری234 بازدید1
رسانه های اجتماعی
اشتراک گذاری234 بازدید1

ترفند های جالب گوگل

amir - بهمن ۰۲, ۱۳۹۷

در این نوشته قصد دارم برای شما دوستان چند ترفند بامزه و جالب گوگل معرفی نمایم که میتوانید ازآن ها…

نقد و بررسی فیلم Prisoners (زندانیان)
فیلم‌ها
اشتراک گذاری425 بازدید1
فیلم‌ها
اشتراک گذاری425 بازدید1

نقد و بررسی فیلم Prisoners (زندانیان)

ateenilootus - دی ۲۲, ۱۳۹۷

.فیلم prisoners یا زندانیان ها از آن جمله دست فیلم هاییست که باید با دقت تک تکه صحنه هایش را…

برنده کدام است ؟! Ps5 یا نسل بعدی Xbox
بازی های ویدیویی
اشتراک گذاری253 بازدید2
بازی های ویدیویی
اشتراک گذاری253 بازدید2

برنده کدام است ؟! Ps5 یا نسل بعدی Xbox

Alireza - دی ۰۹, ۱۳۹۷

کارشناسان پیش بینی  می کنند PS5 از نسل آینده Xbox شکست بخورد علی رغم این که هنوز هیچ خبری از معرفی…

2 دیدگاه

ثبت دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.