۱۰ موسیقی برتر تاریخ سینمای هالیوود از نظر تماشاگران

آبان ۳۰, ۱۳۹۷
421 بازدید

۱-The Lord of The Rings (ارباب حلقه ها)

سه گانه ارباب حلقه ها یه کارگردانی Peter Jackson یکی از ارزشمند ترین فیلم های تاریخ سینمای هالیوود است و رتبه اول ده موسیقی برتر تاریخ هالیوود را عهده دارد.فیلمنامه این فیلم بر اساس رمانی از John Ronald Reuel Tolkien نوشته شده و سه گانه این فیلم به ترتریب در سالهای  ۲۰۰۱،۲۰۰۲،۲۰۰۳ توسط شرکت فیلم سازی New line cinema انتشار یافته.

موسیقی این فیلم توسط Howard Leslie Shore یکی از برترین آهنگساز های کانادایی سینمای هالیوود ساخته شده.

هوارد لسلی شور متولد ۱۸اکتبر ۱۹۴۶ است و در تورنتو ی کانادا به دنیا آمد.او آثار بزرگی در موسیقی فیلم از خود بر جای گذاشته و همچنین جوایز معتبر بسیاری را هم دریافت کرده.

او در کارنامه خود سه اسکار(برای سه گانه ارباب حلقه ها)،دو جایزه گلدن گلوب و چهار جایزه گرمی دارد.

قطعه ای از موسیقی متن فیلم ارباب حلقه ها را میتوانید در فایل زیر بشنوید.

 

۲-Star wars (جنگ ستارگان)

جنگ ستارگان یکی از خاطره انگیز ترین و قوی ترین مجموعه ی فیلمی تاریخ هالیوود است که خالق آن George Walton Lucas است.این مجموعه فیلمی به چند قسمت تقسیم میشود که سه گانه اصلی آن در سالهای  ۱۹۸۳،۱۹۸۰،۱۹۷۷ تحت عنوان های ( جنگ ستارگان،امپراطوری ضربه میزند و بازگشت جدای) تولید شدند ، سپس سه گانه دوم که به سه گانه پیش درآمد معروف است در سالهای ۲۰۰۵،۲۰۰۲،۱۹۹۹ تحت عنوان های (تحدید شبح،حمله کلون ها و انتقام سیت)تولید شدند ، سپس بعد از ده سال سه گانه جدیدی معروف به سه گانه دنباله که دو قسمت آن در سالهای ۲۰۱۷،۲۰۱۵ تحت عنوان(نیرو بر میخیزد و آخرین جدای)تولید شدند و قسمت سوم آن در سال ۲۰۱۹ تولید خواهد شد ، پا به عرصه سینما گذاشتند.

جرج لوکاس، فیلمنامه ی شش قسمت نخست این مجموعه را نوشته و کارگردانی قسمت‌های اول تا چهارم را نیز بر عهده داشته است.

تمامی این مجموعه ی هشت تایی تولید شده نامزد جایزه اسکار شده اند و دو فیلم اول هم برنده جایزه اسکار شده اند و در کل این مجموعه ی هشت تایی ۸٫۵ میلیارد دلار فروش جهانی داشته است.

موسیقی این مجموعه فیلم توسط  John Towner Williams آهنگساز بزرگ امریکایی ساخته شده است.

جان ویلیامز در تاریخ ۸ فوریه ۱۹۳۲ در فلورال پارک ایالت نیویورک به دنیا آمد.او آثار بسیار بزرگی از سینمای هالیوود را آهنگسازی کرده است از جمله سری جنگ ستارگان،سوپرمن،آرواره ها،لیست شینلدر،سری ایندیانا جونز،پارک ژوراستیک،سه قسمت ابتدایی هری پاتر و… .

ویلیامز ۵ بار جایزه اسکار را دریافت کرده و ۵۱ بار(بیشتر از هر انسان زنده دیگری و نفر دوم در تاریخ اسکار بعد از والت دیسنی با ۵۹ نامزدی)موفق به نامزدی در مراسم اسکار گردیده است.

در ادمه قطعه ای از موسیقی متن فیلم جنگ ستارگان را میتوانید بشنوید.

 

۳-Dark knight (شوالیه تاریکی)

سه گانه بتمن اثر کریستفر نولان یکی از بهترین مجموعه ی فیلمی ابرقهرمانی تاریخ هالیوود است.این سه گانه در سالهای (۲۰۱۲،۲۰۰۸،۲۰۰۵) تحت عنوان های بتمن آغاز کرد،شوالیه تاریکی و خیزش شوالیه ی تاریکی به کارگردانی کریستفر نولان تولید شده و مجموعا ۲٫۵ میلیارد دلار در گیشه فروش داشته است.

قسمت دوم این مجموعه فیلمی که به نظر می رسد پر فروش ترین و پر طرفدار ترین قسمت این مجموعه فیلم است در سال ۲۰۰۸ تولید شده و حدود یک میلیارد دلار فروش گیشه داشته است.

موسیقی این سه گانه مشهور را Hans Florian Zimmer(هانس فلوران زیمر)آهنگساز مشهور آلمانی به همراه دستیارش Ramin djawadiبر عهده داشته است.

هانس زیمر زاده ۱۲ سپتامبر ۱۹۵۷ در فرانکفورت است.همچنین هانس زیمر آهنگسازی آثار فاخر و بزرگی را در سینمای هالیوود بر عهده داشته است از جمله شیر شاه،گلادیاتور،آخرین سامورایی،قسمت اول و سوم مجموعه دزدان دریایی کارائیب،سه گانه بتمن،شرلوک هلمز،تلقین،شتاب،در میان ستارگان ،دانکرک و… .

به نظر می رسد زیمر رابطه خوبی با کریستفر نولان دارد،او از ۹ فیلم بلند نولان ۶ تایش را آهنگسازی کرده و موسیقی های این آثار از بهترین کارهای او به شمار می رود.

هانس زیمر را عمدتا با عنوان آهنگساز فیلم های ابر قهرمانی می شناسند.او آهنگسازی فیلم هایی چون بتمن،سوپرمن،مرد عنکبوتی شگفت انگیز ۲،بتمن علیه سوپرمن و… .او اخیرا در مصاحبه ای اعلام کرده بود که دیگر آهنگسازی فیلم های ابر قهرمانی را نخواهد کرد اما گویا نظرش تغییر کرده و حالا او را به عنوان آهنگساز فیلم Wonder Woman 1984 میشناسیم. واندر وومن ۱۹۸۴ در تاریخ۱ نوامبر ۲۰۱۹ (مصادف با ۱۰ آبان ۹۸) اکران خواهد شد.پتی جنکینز هم مانند فیلم قبلی، کارگردانی را بر عهده دارد.

زیمر برنده چهار جایزه گرمی، دو جایزه گلدن گلوب و یک جایزه اسکار است.او برای آهنگسازی انیمیشن شیرشاه هر سه جایزه اسکار،گرمی و گلدن گلوب را دریافت کرده است.

در ادمه قطعه ای به یاد ماندنی از فیلم بتمن (شوالیه تاریکی)۲۰۰۸ را میتوانید بشنوید.

 

۴-Titanic (تایتانیک)

تایتانیک فیلمی درام و بسیار زیبا اثر کارگردان بزرگ James Cameron است ، این فیلم بعد از آواتار که یکی دیگر از ساخته های جیمز کامرون است با ۱٫۸ میلیارد دلار پر فروش ترین فیلم تاریخ سینماست.

موسیقی این اثر با ارزش را James Roy Horner آهنگساز شهیر امریکایی بر عهده داشته است.

جیمز هورنر زادهٔ ۱۴ اوت ۱۹۵۳ در در شهر لس آنجلس واقع در ایالت کالیفرنیا در آمریکا به دنیا آمد.او آثار بزرگی را در سینمای هالیوود آهنگسازی کرده از جمله بیگانه‌ها، آپولو ۱۳، شجاع‌دل، ذهن زیبا، خانه‌ای از شن و مه، تروی،آواتار و … .

او برای آهنگسازی فیلم تایتانیک دو جایزه اسکار و در طول دوره ی کاری خودش ۶ جایزه گرمی دریافت کرده است.

سرانجام او در صبح روز دوشنبه ۲۲ ژوئن ۲۰۱۵ در یک سانحه هوایی با هواپیمای شخصی خودش درگذشت.

در ادمه قطعه ای به یاد ماندنی از فیلم تایتانیک ۱۹۹۷ را میتوانید بشنوید.

 

۵-Gladiator (گلادیاتور)

فیلم گلادیاتور یک فیلم بسیار زیبا و احساسی و همچنین بهترین ساخته Sir Ridley Scott کارگردان کار کشته انگلیسی است در سال ۲۰۰۰ است.

موسیقی این اثر بزرگ توسط hans zimmer ساخته شده و نامزد بهترین موسیقی متن فیلم در سال ۲۰۰۰ هم شده.

بله مشاهده میکنید که هانس زیمر این موسیقیدان بزرگ در این لیست ۱۰ نفره جایگاه دیگری را هم به هم خود اختصاص داده است.

در ادمه قطعه ای به یاد ماندنی از فیلم گلادیاتور ۲۰۰۰ را میتوانید بشنوید.

 

۶-Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (هری پاتر و زندانی آزکابان)

مجموعه هشت قسمتی فیلم هری پاتر از روی مجموعه رمان های هری پاتر به نویسندگی Joanne Jo Rowling ساخته شده است.

این مجموعه فیلم کارگردان های مختلفی را داشته که به نام آنها اشاره میکنیم :

قسمت اول و دوم هری پاتر تحت عنوان های (هری پاتر و سنگ جادو) و (هری پاتر و تالار اسرار) توسط  Chris Joseph Columbus کارگردان امریکایی کارگردانی شد.

قسمت سوم هری پاتر تحت عنوان (هری پاتر و زندانی آزکابان) توسط Alfonso Cuarón کارگردان اسپانیایی کارگردانی شد.

قسمت چهارم هری پاتر تحت عنوان (هری پاتر و جام آتش) توسط Michael Cormac کارگردان انگلیسی کارگردانی شد.

قسمت های /نجم تا هشتم هم تحت عنوان های (هری پاتر و محفل ققنوس) ، (هری پاتر و شاهزاده دورگه) ، (هری پاتر و یادگاران مرگ) و (هری پاتر و فرزند نفرین شده) توسط David Yates کارگردان انگلیسی ساخته شد.

قسمت های اول تا سوم هم توسط آهنگساز بزرگ  John Towner Williams  ساخته شد که در فیلم جنگ ستارگان در رده دوم ورباره او صحبت کردیم.

در ادمه قطعه ای به یاد ماندنی از قسمت سوم فیلم هری پاتر و زندانی آزکابان ۲۰۰۴ را میتوانید بشنوید.

۷-Pirates Of The Caribbean – At World’s End (دزدان دریایی کارائیب – پایان دنیا)

پنج گانه دزدان دریایی کارائیب ساخته چهار کارگردان مختلف است که در زیر به جزئیات این مجموعه میپردازیم :

سه قسمت اول این مجموعه تحت عناوین دزدان دریایی کارائیب: نفرین مروارید سیاه (۲۰۰۳) ، دزدان دریایی کارائیب: صندوقچه مرد مرده (۲۰۰۶) و دزدان دریایی کارائیب: پایان جهان(۲۰۰۷) ساخته  کارگردان امریکایی Gregor Verbinsi است.

قسمت چهارم این مجموعه ، دزدان دریایی کارائیب: سوار بر امواج ناشناخته(۲۰۱۱) ساخته Rob Marshall کارگردان امریکایی است.

قسمت پنجم این مجموعه ، دزدان دریایی کارائیب: مردگان قصه نمی‌گویند(۲۰۱۷)ساخته Espen Sandberg و Joachim Rønning کارگردانان نروژی است.

باز هم هانس زیمر . . .

آهنگسازی این پنجگانه را hans zimmer بزرگ انجام داده و موسیقی متن قسمت سوم هم از نظر بینندگان هفتمین موسیقی برتر تاریخ سینمای هالیوود شناخته شده.

در ادمه قطعه ای به یاد ماندنی ازفیلم دزدان دریایی کارائیب ۲۰۰۷ را میتوانید بشنوید.

۸-Jaws (آرواره ها)

آرواره ها فیلمی به کارگردانی کارگردان مشهور هالیوود Steven Allan Spielberg ، محصول سال ۱۹۷۵ است.

موسیقی این فیلم توسط John Towner Williams ساخته شده و او برای این فیلم برنده جایزه اسکار ، گرمی ، گلدن گلوب و بفتا شده است.

در ادمه قطعه ای به یاد ماندنی ازفیلم آرواره ها ۱۹۷۵ را میتوانید بشنوید.

۹-The Good, the Bad and the Ugly (خوب ، بد و زشت)

خوب ،بد و زشت فیلمی قدیمی جذاب و قدرتمند در ژانر وسترن میباشد ، این فیلم ساخته کارگردان کارکشته و ایتالیایی Sergio Leone است.این فیلم در سال ۱۹۶۶در ایتالیا فیلم برداری شده است.

موسیقی این اثر بزرگ را Ennio Morricone آهنگساز کارکشته ایتالیایی انجام داده است.او بیش از ۴۰۰ اثر سینمایی را در طول عمر کاری خود آهنگسازی کرده.او با کارگردانان بزرگی همکاری داشته است از جمله سرجیو لئونه، برناردو برتولوچی، رومن پولانسکی، فرانکو زفیرلی، الیور استون، برایان دی پالما، جوزپه تورناتوره و پیر پائولو پازولینی.وی برنده یک جایزه گرمی، دو گلدن گلوب، دو تندیس آکادمی سینمای اروپا، پنج بفتا، ده دیوید دی دوناتلو، یازده روبان نقره‌ای، شیر طلایی افتخاری فستیوال فیلم ونیز، عقاب طلایی آکادمی سینمایی روسیه و جایزه پولار است. در سال ۲۰۰۷ میلادی اسکار افتخاری آکادمی به او اهدا شد.او همچنین از سوی دولت‌های ایتالیا،فرانسه و مقدونیه نشان افتخار دریافت کرده‌است.

در ادمه قطعه ای به یاد ماندنی ازفیلم خوب بد و زشت ۱۹۶۶ را میتوانید بشنوید.

 

۱۰-The Godfather (پدرخوانده)

پدرخوانده فیلمی بسیار قوی با داستانی خیره کننده و با کارگردانی Francis Ford Coppola کارگردان قحار امریکایی محصول سال ۱۹۷۲ است.این فیلم بر ساس رمانی با همین عنوان اثر Mario Gianluigi Puzo ساخته شده و رتبه دوم ۲۵۰ فیلم برتر IMDB را دارد.

موسیقی زیبا و خاطره انگیز این اثر درخشان توسط Nino Rota آهنگساز ایتالیایی ساخته شده است.او بیش از ۱۵۰ فیلم ایتالیایی و بین المللی را آهنگسازی کرده است.کمتر کسی پیدا می شوذ که آهنگ ارزشمند این اثر سینمایی را نشنیده باشد.

در ادمه قطعه ای به یاد ماندنی ازفیلم  پدرخوانده ۱۹۷۲ را میتوانید بشنوید.

 

امیدوارم از این مطالب لذت برده باشید.

 

ممکن است علاقه مند باشید

ترفند های جالب گوگل
رسانه های اجتماعی
اشتراک گذاری281 بازدید1
رسانه های اجتماعی
اشتراک گذاری281 بازدید1

ترفند های جالب گوگل

amir - بهمن ۰۲, ۱۳۹۷

در این نوشته قصد دارم برای شما دوستان چند ترفند بامزه و جالب گوگل معرفی نمایم که میتوانید ازآن ها…

نقد و بررسی فیلم Prisoners (زندانیان)
فیلم‌ها
اشتراک گذاری498 بازدید1
فیلم‌ها
اشتراک گذاری498 بازدید1

نقد و بررسی فیلم Prisoners (زندانیان)

ateenilootus - دی ۲۲, ۱۳۹۷

.فیلم prisoners یا زندانیان ها از آن جمله دست فیلم هاییست که باید با دقت تک تکه صحنه هایش را…

برنده کدام است ؟! Ps5 یا نسل بعدی Xbox
بازی های ویدیویی
اشتراک گذاری292 بازدید2
بازی های ویدیویی
اشتراک گذاری292 بازدید2

برنده کدام است ؟! Ps5 یا نسل بعدی Xbox

Alireza - دی ۰۹, ۱۳۹۷

کارشناسان پیش بینی  می کنند PS5 از نسل آینده Xbox شکست بخورد علی رغم این که هنوز هیچ خبری از معرفی…