نقد و بررسی بازی spec ops the line

آبان ۲۸, ۱۳۹۷
357 بازدید
1 دیدگاه

به دبی، قرارگاه مردمان آواره، انسان های سوخته، شن های خونین و آتش بدون آتش بس خوش آمدید .

اینجا کسی حرف از دل رحمی نمیزند . در این زمان کشور امریکا گروه سه نفره متشکل از کاپیتان مارتین واکر سرپرست گروه ، گروهبان ادامز متخصص سلاح های سنگین و گروهبان لوگو تک تیر انداز نخبه تیم را به دبی میفرستد . دبی قرارگاه روایت خونین مردم مظلوم و بی گناه خود است. همه اینها تقصیر شماست! مادری کودک خود را در آغوش گرفته است، اما به هوای آتش جنگ هر دو آنها دلشان را به آب سرد جهنم خوش کرده اند و قربانی این مخمصه شده اند.مادر آنقدر فداکار بوده است تا دستش را جلوی صورت دخترش قرار دهد ولی حیف که ” بمب های فسفری” به کسی رحم نخواهد کرد!

این شما هستید که کاپیتان واکر را کنترل خواهید کرد و تمام اتفاقات داستان زیر سر شما و تصمیم هایی است که میگیرید . پای خود را برروی شن های داغ و سوزان میگذارید و نمی دانید ذره ذره از ذرات این شن سوزان عامل کشته شدن انسان ها و سربازانی است که جان خود را در راه مردم فدا کرده اند. تمامی این آتش ها فقط به خاطر زیادی خواهی های CIA  است که برای نابودی گروه ۳۳ دست به کشتار میلیون ها انسان زده است و اگر تمامی این شن های روان به خون تبدیل شوند        نمی توانند جزای خونی که ریخته شده است را بدهند.

عمق آتش

هلیکوپتر وسط آسمان در حال پرواز است و شما توسط شن ها ، گلوله ها و هلیکوپتر های دشمن محاصره شده است.

 

شما تمام تلاشتان را میکنید که هلیکوپتر های دشمن را به گلوله ببندید ولی ناگهان در میان طوفان شن هلیکوپتر دشمن به شما برخورد کرده و سقوط میکنید

چند دقیقه بعد واکر و دو نفر از همکارانش  در شن های روان بیابان های اطراف دبی در حال قدم زدن هستند. آنها با یکدیگر بحث میکنند که ناگهان برج العرب را می بینند و آنها درمیابند که وارد دبی شده اند. چند دقیقه بعد،انها به چند جنازه برخورد میکنند زمانی که در حال گفت وگو هستند چند نفر از پشت خرابه ها به بیرون می ایند و به زبانی ناشناخته به سه تفنگدار قصه ما اخطار میدهند که از این به بعد جلوتر نیایید، در غیر این صورت سرنوشت شومی در انتظار شما خواهد بود! لوگو رو به یکی از سربازان محلی میکند و به زبان فارسی به او میگوید: “شما میتوانید اینگونه سخن بگویید؟ منظورم فارسی هست.” ولی سربازان محلی التفاتی به سخنان آنها نمی کنند و … .

داستان این عنوان یکی از دراماتیک ترین صحنه های بازی های رایانه ای را به تصویر کشید و میتوانست بازیباز را در عمق مفصل بودن خود غرق کند،بخش گیم پلی این بازی در حد عالی و روان قرار دارد و موشن کپچر کار خود را در گیم پلی به خوبی انجام داده است و این مزیت گیم پلی را زمانی متوجه می شوید که بخواهید جایی کاور گیری کنید. در کاور گیری شما تسلط کامل برروی کارکتر اصلی(کاپیتان واکر)خواهید داشت و حتی در کاورگیری میتوانید از ویژگی (تیراندازی از زاویه کور) استفاده ببرید و بدون اینکه از کاور خارج شوید دشمنان خود را از پا در بیاورید. اسلحه های بکار گرفته شده در این بازی به دو دسته، سلاح های آمریکایی و سلاح های صحرایی تقسیم می شوند. در سلاح های آمریکایی، به طبع سلاح های مدرن و خاصی وجود دارد که برای مثال میتوان به Desert Hand-Gun  یا M4  اشاره کرد و سلاح AK47  یا Rifle هم از نوع سلاح های صحرایی به شمار میروند.

در انیمیشن های برخورد تیر هم نهایت دقت و ظرافت به کار رفته مثلا زمانی که به قسمت های زیر گردن که شامل سینه و شکم یا کمر می شود، شلیک کنید دشمن  واکنش های مختلفی از او سر میزند که برخی اوقات به نیمه جان شدن دشمن منجر خواهد شد  اما این نوید را برای گیمر های حرفه ای بدهیم که اگر شما در این بازی به وسط سر دشمن گلوله ای رها کنید، سر دشمن از جای خود قطع خواهد شد.

آواز طوفان

موسیقی و صداگذاری بازی در حد عالی کار شده است . وقتی خون جلوی چشمان واکر را بگیرد و شما قصد نابود کردن تمامی دشمنان را داشته باشید، موسیقی هایی به سبک راک و خشن پخش خواهد شد. صداگذاری انفجار ها و صدا های منشعب از دهانه تفنگ ها نیز بسیار طبیعی کار شده است ، آهنگ هایی هم که در این بازی استفاده شده اند، تمامی از قطعه های معروف و نوازنده های مشهور سرچشمه گرفته است و وقتی شما در میان آتش و شن به جنگ پرداخته اید، همواره با آن، برای شما یک موسیقی به سبک راک و خشن پخش خواهد شد. صداگذاری مارتین واکر هم به نحو احسن کار شده است و کاملا حس دردمندی کاپیتان واکر را القا میکند.

گرافیک خیره کننده

گرافیک این بازی در سطح عالی قرار دارد و در صورتی که ۶ سال از انتشار این بازی گذشته است هنوز هم میتواند گرافیکی خیره کننده ای را ارائه دهد. ذرات شن روان که برروی زمین گرم در حال تحرک هستند به خوبی خود را نشان میدهند و نهایت کیفیت را بروز داده اند. کیفیت تکسچر ها و متریال های بازی به لطف UE3  به خوبی کار شده است. گرافیک هنری زیبایی به چشم می خورد و در کنار آن هم گرافیک فنی عاری از هرگونه باگ دیدگان را مجلوب خود خواهد کرد.

رخسار و صورت کارکتر های بازی نهایت زیبایی را دارند، به طوریکه تمامی زخم های روی صورت آنها به تدریج ظاهر شده و به همین دلیل است که بازیباز را جذب خود خواهد کرد. در مقدمه بازی برروی صورت و بدن کاپیتان ” مارتین واکر ” هیچگونه زخمی دیده نمی شود، ولی به تدریج زخم های عمیق خود را نشان داده و برروی بدن کاپیتان قصه ی ما می نشینند.

Reflection و انعکاس به علاوه نور پردازی در این بازی بیداد میکند. نورپردازی این بازی تم گرم و خشکی را داراست، به این صورت که با این نورپردازی میتواند شما را به صحرای گرم دبی ببرد. وقتی از پشت یک شیشه که برروی آن تَلی از شن انباشته شده است خیره شوید، متوجه می شوید که ذره ذره های شن از یکدیگر جدا هستند و نور خورشید از لا به لای این ذرات عبور کرده اند و باریکه های نور ایجاد شده است.!

 

حرف آخر

Spec Ops: The line  یکی دیگر از بازی های موفق ۲K Game  بود که توانست جوایز نسبتا خوبی از جشنواره های مختلف دریافت کند.Spec Ops  دارای یک هسته داستانی بسیار قوی بود که گیمر را در آخر بازی متوجه میسازد که در ژرفای چه داستانی غرق شده است و خود التفاتی نکرده است.  Spec Ops روایت کننده مردیست که در راه اشتباهی که کرده است برگشتی ندارد و در اشتباهی که مرتکب شده است دوستان صمیمی خود را به صورت فجیعی از دست میدهد و میخواهد انتقام خود را از تصویر داخل آیینه بگیرد! به شما پیشنهاد می شود اگر از داستان عالی که مکمل آن یک گیم پلی خوب به علاوه صداگذاری مناسب می باشد، خوشتان میاید، عنوان Spec Ops  جزء محدود بازی های بود که در سال ۲۰۱۲ تمام این ویژگی ها را داشت. پس اگر هنوز این عنوان را تجربه نکرده اید، آن هم پس از شش سال میتواند پیشنهاد خوبی به شما باشد!

 

 

 

ممکن است علاقه مند باشید

ترفند های جالب گوگل
رسانه های اجتماعی
اشتراک گذاری281 بازدید1
رسانه های اجتماعی
اشتراک گذاری281 بازدید1

ترفند های جالب گوگل

amir - بهمن ۰۲, ۱۳۹۷

در این نوشته قصد دارم برای شما دوستان چند ترفند بامزه و جالب گوگل معرفی نمایم که میتوانید ازآن ها…

نقد و بررسی فیلم Prisoners (زندانیان)
فیلم‌ها
اشتراک گذاری498 بازدید1
فیلم‌ها
اشتراک گذاری498 بازدید1

نقد و بررسی فیلم Prisoners (زندانیان)

ateenilootus - دی ۲۲, ۱۳۹۷

.فیلم prisoners یا زندانیان ها از آن جمله دست فیلم هاییست که باید با دقت تک تکه صحنه هایش را…

برنده کدام است ؟! Ps5 یا نسل بعدی Xbox
بازی های ویدیویی
اشتراک گذاری292 بازدید2
بازی های ویدیویی
اشتراک گذاری292 بازدید2

برنده کدام است ؟! Ps5 یا نسل بعدی Xbox

Alireza - دی ۰۹, ۱۳۹۷

کارشناسان پیش بینی  می کنند PS5 از نسل آینده Xbox شکست بخورد علی رغم این که هنوز هیچ خبری از معرفی…

1 دیدگاه

ثبت دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.